ErrorController
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| id_parametre | "14" |
| id_voyage_serveur | "121" |
| langue | "fr" |
| nom_voyage | "Le voyage de ma fille aux états un" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html;q=0.95,text/*;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip,deflate" |
| connection | "Keep-Alive" |
| from | "tech@babbar.tech" |
| host | "www.peoplewhotravel.com" |
| if-modified-since | "Fri, 06 Mar 2026 12:02:00 GMT" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (compatible; Barkrowler/0.9; +https://babbar.tech/crawler)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 04 Apr 2026 02:25:12 GMT" |
| x-debug-token | "f30ca1" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sat, 04 Apr 26 04:25:12 +0200" |
| Last used | "Sat, 04 Apr 26 04:25:12 +0200" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| last_activity_time | 1775269512 |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "true" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "d52a3329b7d7a55ec91de86b71d523bc" |
| DATABASE_URL | "mysql://papillon:capatl2018@127.0.0.1:3306/papillon" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html;q=0.95,text/*;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip,deflate" |
| HTTP_CONNECTION | "Keep-Alive" |
| HTTP_FROM | "tech@babbar.tech" |
| HTTP_HOST | "www.peoplewhotravel.com" |
| HTTP_IF_MODIFIED_SINCE | "Fri, 06 Mar 2026 12:02:00 GMT" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (compatible; Barkrowler/0.9; +https://babbar.tech/crawler)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "id_parametre=14&id_voyage_serveur=121&langue=fr&nom_voyage=Le%20voyage%20de%20ma%20fille%20aux%20%C3%A9tats%20un" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "id_parametre=14&id_voyage_serveur=121&langue=fr&nom_voyage=Le%20voyage%20de%20ma%20fille%20aux%20%C3%A9tats%20un" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "www.peoplewhotravel.com" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/Trips/showTrip" |
| REMOTE_ADDR | "217.113.194.130" |
| REMOTE_PORT | "16321" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775269512 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775269512.0979 |
| REQUEST_URI | "/Trips/showTrip?id_parametre=14&id_voyage_serveur=121&langue=fr&nom_voyage=Le%20voyage%20de%20ma%20fille%20aux%20%C3%A9tats%20un" |
| SCRIPT_FILENAME | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "217.70.189.162" |
| SERVER_ADMIN | "contact@cap-atlantic.com" |
| SERVER_NAME | "www.peoplewhotravel.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.25 (Debian) Server at www.peoplewhotravel.com Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.25 (Debian)" |
| SSL_TLS_SNI | "www.peoplewhotravel.com" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL" |
Parent Request
Return to parent request (token = 7f2e41)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\TripsController::showTrip" |
| _route | "showTrip" |
| _route_params | [] |