AfficheMessageController :: afficheMessage
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| idMessage=34 | "" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\AfficheMessageController::afficheMessage" |
| _route | "afficheMessage" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip, deflate" |
| accept-language | "en" |
| connection | "Close" |
| host | "www.peoplewhotravel.com" |
| referer | "https://www.peoplewhotravel.com/_profiler/de5f4b/search/results?limit=10&method=GET" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 7.0;) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537.36 (compatible; PetalBot;+https://webmaster.petalsearch.com/site/petalbot)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 04 Apr 2026 10:56:39 GMT" |
| x-debug-token | "f154a9" |
| x-debug-token-link | "https://www.peoplewhotravel.com/_profiler/c6d5f4" |
| x-previous-debug-token | "c6d5f4" |
| x-robots-tag | "noindex" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sat, 04 Apr 26 12:56:39 +0200" |
| Last used | "Sat, 04 Apr 26 12:56:39 +0200" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "true" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "d52a3329b7d7a55ec91de86b71d523bc" |
| DATABASE_URL | "mysql://papillon:capatl2018@127.0.0.1:3306/papillon" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en" |
| HTTP_CONNECTION | "Close" |
| HTTP_HOST | "www.peoplewhotravel.com" |
| HTTP_REFERER | "https://www.peoplewhotravel.com/_profiler/de5f4b/search/results?limit=10&method=GET" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 7.0;) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537.36 (compatible; PetalBot;+https://webmaster.petalsearch.com/site/petalbot)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "idMessage%3D34" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "idMessage%3D34" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "www.peoplewhotravel.com" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/afficheMessage" |
| REMOTE_ADDR | "114.119.129.25" |
| REMOTE_PORT | "44161" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775300199 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775300199.6888 |
| REQUEST_URI | "/afficheMessage?idMessage%3D34" |
| SCRIPT_FILENAME | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "217.70.189.162" |
| SERVER_ADMIN | "contact@cap-atlantic.com" |
| SERVER_NAME | "www.peoplewhotravel.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.25 (Debian) Server at www.peoplewhotravel.com Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.25 (Debian)" |
| SSL_TLS_SNI | "www.peoplewhotravel.com" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL" |