HomeController :: index
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::index" |
| _route | "index" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br" |
| connection | "keep-alive" |
| from | "googlebot(at)googlebot.com" |
| host | "www.peoplewhotravel.com" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/144.0.7559.132 Mobile Safari/537.36 (compatible; AdsBot-Google-Mobile; +http://www.google.com/mobile/adsbot.html)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Wed, 11 Feb 2026 04:37:47 GMT" |
| x-debug-token | "8d685b" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Wed, 11 Feb 26 05:37:47 +0100" |
| Last used | "Wed, 11 Feb 26 05:37:47 +0100" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| iduser | 469 |
| last_activity_time | 1770784667 |
| pseudo | "visiteur" |
| user | App\Entity\Parametres {#533 -idParametres: 469 -dateConnexion: DateTime @1527631200 {#531 : 2018-05-30 00:00:00.0 Europe/Berlin (+02:00) } -dateDemande: null -renitialiser: null -envoyer: null -idCredentiel: 3 -pseudo: "visiteur" -motDePasse: "dcaa6e60155776107c638af755498759" -email: "contact@peoplewhotravel.com" -nom: "visiteur" -prenom: "visiteur" -dateNaiss: null -ville: null -idListePays: "0" -langue: "fr" -visible: null -photo: null -voyagePublic: true -device: "Aut" -latitude: "" -longitude: "" -lieuLocalisation: "" -paysLocalisation: 0 #facebookId: null #googleId: null } |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "true" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "d52a3329b7d7a55ec91de86b71d523bc" |
| DATABASE_URL | "mysql://papillon:capatl2018@127.0.0.1:3306/papillon" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_FROM | "googlebot(at)googlebot.com" |
| HTTP_HOST | "www.peoplewhotravel.com" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/144.0.7559.132 Mobile Safari/537.36 (compatible; AdsBot-Google-Mobile; +http://www.google.com/mobile/adsbot.html)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "www.peoplewhotravel.com" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/" |
| REMOTE_ADDR | "74.125.218.36" |
| REMOTE_PORT | "54993" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1770784667 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1770784667.1392 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/srv/d_bouznika/www/papillon_v4/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "217.70.189.162" |
| SERVER_ADMIN | "contact@cap-atlantic.com" |
| SERVER_NAME | "www.peoplewhotravel.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.25 (Debian) Server at www.peoplewhotravel.com Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.25 (Debian)" |
| SSL_TLS_SNI | "www.peoplewhotravel.com" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL" |